TurkAK AB-0235-P MYK Logo

bandANASAYFA » Hakkımızda

ULUSAL YETERLİLİKLERDE SINAV VE BELGELENDİRME

Aden Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız.

Aden Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi, 19.03.2018 tarihinde AB-0235-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 07.06.2018 tarihinde YB-0161 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

MYK Yetki Belgesi için tıklayınız.

 

Kısaca ADEN BELGELENDİRME;

İnşaat sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen kişilerin mesleki bilgi ve becerisini kurallar çerçevesinde, ulusal standartlara ve yeterliliklere uygun olarak değerlendirmek ve belgelendirmek üzere kurulmuştur.

Ulusal Yeterlilikleri tarafsız ve güvenilir şekilde değerlendirerek meslek standartlarının dünyada olduğu gibi ülkemizde de uygulanmasına öncülük etmektedir.

Sınav ve belgelendirme hizmetleri kapsamında yaptığı sınavları, bünyesindeki sınav merkezlerinde yapabildiği gibi, gelen talepler doğrultusunda Türkiye’nin her yerinde işletmelerin kendi bünyelerinde de yapabilmektedir.

Kendisini sürekli geliştiren bir anlayışla dürüstlük, gizlilik ve güvenirlilik ilkeleri doğrultusunda; adil, geçerli ve güvenilir yöntemler kullanarak sınav ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

 

ADEN BELGELENDİRME

HIZLI MENÜ

KURUMSAL

BİZE ULAŞIN

2024 © Aden Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.